10 kroków jak założyć pralnię samoobsługową

Niewiele firm lub opcji inwestycyjnych może równać się ze stopą zwrotu 25%-35%, jaką może wygenerować pralnia wykorzystująca urządzenia na monety lub żetony. Jako inwestycja niewrażliwa na recesję, zakład pralniczy jest praktycznie odporny na zniżki koniunktury oraz zawirowania rynków. 

Dodatkowo, sprawdzony model prowadzenia zakładu wymaga niewiele zarządzania, czego dowodem jest fakt, że zakłady pralnicze dla większości właścicieli są drugim źródłem dochodu. Ustalona struktura kosztów, płatność gotówką na miejscu za usługę i żadnych kosztów ajencji sprawiają tym bardziej, że zakłady pralnicze na monety lub żetony są opłacalne dla inwestorów. Zaś przy zwiększającej się populacji najemców mieszkań (kluczowa grupa klientów), oraz oszczędnościom czasu oferowanym przez zakłady pralnicze, które nie są do uzyskania w przypadku prania w domu, zakłady pralnicze w najbliższej przyszłości stanowić będą rozwojowy segment rynku.

Dzięki temu menu można zapoznać się krok po kroku z przeglądem informacji o tym, jak dzięki 10 krokom stworzyć zyskowny zakład pralniczy oparty na urządzeniach Speed Coin.

  1. Skontaktuj się z FIRMĄ PRAMAZUT
  2. Opracuj swój biznesplan
  3. Dobór i analiza miejsc
  4. Dobór wyposażenia
  5. Planowanie i układ zakładu
  6. Określenie strategii finansowej
  7. Profesjonalna instalacja
  8. Założenie i prowadzenie zakładu
  9. Konserwacja i stałe wsparcie
  10. Zarządzanie zakładem

1. Skontaktuj się ze nami

Dobór dobrego, uznanego dystrybutora, który może zapewnić pełen wachlarz usług to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć właściciel pralni, mając na uwadze przyszłość zakładu pralniczego na monety. Relacja z dystrybutorem powinna stanowić czynny, działający związek partnerski na przyszłość. Dobór odpowiedniego dystrybutora może w dużej mierze mieć wpływ na przyszłość finansową zakładu. Wybór już na początku produktów od firmy Pramazut sprawi, że twój zakład znajdzie się na prostej drodze do sukcesu.

Speed Coin jest częścią firmy Pramazut i koncernu Alliance Laundry Systems – największego na świecie producenta wyposażenia pralniczego. Alliance Laundry Systems skupia się na kliencie, co napędza strategię rozwoju produktów, programy marketingowe i wsparcie techniczne.

Wachlarz produktów Speed Coin składa się z pralnic, suszarek i prasowalnic, od małych do wielkich, gotowych do instalacji w zakładach pralniczych. Pramazut jako właściciel marki Speed Coin jest gotowy wesprzeć ciebie przy realizacji projektu zakładu pralniczego, aby ten przyniósł sukces.

2. Opracuj swój biznesplan

Przygotowanie biznesplanu dla twojego zakładu pralniczego, być może przy współpracy dystrybutora, to istotny krok w kierunku sukcesu. Brak planowanie stanowi główną przyczynę stagnacji i upadku firmy. Pomimo tego, że każdy właściciel pralni w pewien sposób planuje swój zakład, ci, którzy zadają sobie trud stworzenia szczegółowego, dopracowanego, przemyślanego i dobrze napisanego biznesplanu, i kierują się nim przy zarządzaniu swoim przedsiębiorstwem mogą zdecydowanie zwiększyć swoje szanse na sukces. 

Dobrze przygotowany biznesplan nie tylko służy za przewodnika przy obserwacji bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, ale także daje informacje pozafinansowe, istotne przy podejmowaniu decyzji o wydajności i rozwoju zakładu.

3. Dobór i analiza miejsca

Decyzja o tym, czy dana lokalizacja jest odpowiednia dla twojego zakładu, to kolejny istotny krok. Aby być pewnym, że wybierzemy dobrą lokalizację dla pralni na monety, należy rozważyć wiele rzeczy i wiele rodzajów informacji.

  1. Cele
    • Rozpoczynając poszukiwania miejsca na zakład należy rozważyć, jaki rodzaj zakładu chcemy otworzyć.
  2. Społeczność
    • Badania społeczności stosowane są celem określenia potencjalnych klientów zamieszkałych w obszarze rynkowym twojego zakładu. Twój dystrybutor pomoże ci w zbadaniu społeczności w okolicy, a także innych elementów.
  3. Dogłębne badania społeczności pozwolą także na określenie następujących zjawisk
    • jaka jest całkowita liczba mieszkańców obszaru w pobliżu zakładu ?
    • ilu spośród nich to najemcy, właściciele apartamentów, wynajemcy, itd.?
    • jaki jest średni dochód ?
    • jaki procent z nich to osoby mieszkające samotnie lub samotni rodzice, itd.? 
  4.  Konkurencja
    • Bądź świadom konkurencji w swojej okolicy, i zakresu usług, jakie oferują, a także rodzaju zakładu, jego stanu i produktów. Czy zakład pracuje w oparciu o monety czy karty ? Czy jest dobrze oświetlony ? Czy jest dobrze utrzymany, czy zaniedbany ? Czy posiada odpowiednie miejsca parkingowe ?
  5. Widoczność
    • Jak w przypadku każdej firmy detalicznej, zakład powinien być jak najlepiej widoczny, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Należy rozważyć kilka opcji:
    • czy zakład jest dobrze widoczny z ulicy ?
    • jak duży procent fasady zakładu stanowią okna ?
    • jakie można zastosować znaki czy oznaczenia ?
    • jaka będzie powierzchnia witryny ?
  6. Parking
    • Upewnij się, że zakład będzie miał odpowiedni parking, aby zmotoryzowani klienci znaleźli dla siebie miejsce.
  7. Sąsiadujące zakłady
    • Czy zakłady sąsiadujące z twoim mogą dopomóc w sukcesie twojego zakładu ?
    • Czy są zaniedbane ?
    • Czy wyglądają na dochodowe?

4. Dobór wyposażenia

Wśród zakładów pralniczych pracujących z maszynami na monety, przepis na sukces jest prosty: prędkość i wydajność muszą się składać, aby zmaksymalizować obrót, co w efekcie zwiększa zyski. Pralnicosuszarki oraz suszarki bębnowe Speed Coin zostały opracowane tak, by wydajnie wykorzystywać media dając jednocześnie doskonałą jakość i wydajność. Właściciele zakładów pralniczych na monety wybierają produkty Speed Coin ze względu na koszt ich wartości, potencjalny zysk, łatwość użytkowania i trwałość. Klienci takich zakładów doceniają sterowanie przyjazne dla użytkownika oraz doskonałą jakość wykończenia, jakie otrzymują !

5. Planowanie i układ zakładu

Wszystkie zakłady pralnicze powinny być zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować potencjał zysku z każdego metra kwadratowego powierzchni. Zakład powinien być opracowany tak, aby dawał zyski jednocześnie z wygodą klienta. Przy projektowaniu zakładu należy rozważyć poza tym jeszcze kilka zagadnień:

Drzwi:
Pamiętaj, chcesz, aby wejście do twojego zakładu było jak najłatwiejsze. Upewnij się, że drzwi są odpowiedniego rozmiaru i że jest ich dostatecznie dużo.

Przestrzeń:
Upewnij się, że przejścia są dostatecznie szerokie, aby mogli się nimi poruszać klienci z wózkami, ale nie przesadnie duże, by nie tracić cennej powierzchni podłogi.

Praca:
Pamiętaj, że to jest przedsiębiorstwo; celem jest zachęcenie klientów, obsłużenie i odprawienie sprawnie, tak, by można było obsłużyć kolejnych. Zakład zapewniający płynną pracę będzie bardziej zachęcający.

Pralnicowirówki o dużej pojemności:
Upewnij się, żeby ustawić pralki o dużej pojemności blisko witryny sklepowej. To bardziej zachęca klientów z większą ilością prania – jeśli będą one stały w głębi lub będą niewidoczne, sprawiają wrażenie, że klienci będą musieli chodzić daleko, a co gorsza, że w ogóle nie załatwią swoich spraw.

Składanie:
Upewnij się, żeby ustawić pralki o dużej pojemności blisko witryny sklepowej. To bardziej Upewnij się, że jest dużo miejsca do składania prania i czy w twoim lokalu są stoły manipulacyjne.

Oświetlenie:
Upewnij się, żeby ustawić pralki o dużej pojemności blisko witryny sklepowej. To bardziej Zakład musi być bardzo dobrze oświetlony, być jasny i sprawiać gościnne wrażenie.

Wyposażenie:
Nawiąż bliską współpracę z dystrybutorem i dobierz odpowiedniego rodzaju urządzenia pralnicze, oraz odpowiedni ich wachlarz, tak, aby twój zakład przynosił jak największe zyski.

Warto rozważyć kilka wskazówek:
– jeśli to możliwe, zaprojektuj zakład tak, by widoczność przez cały zakład nie była zakłócona
– rozważ zastosowanie luster, tak, aby wnętrze wydało się większe niż jest w rzeczywistości
– połóż trwałą, antypoślizgową podłogę. Pamiętaj, to pralnia, będą zdarzały się plamy
– w czasie budowy zamontuj znaki informujące o tym, jaki zakład otwierasz lub remontujes

6. Określenie strategii finansowej

Jednym z kluczowych czynników sukcesu jest finansowanie przedsiębiorstwa. Przyszłość finansowa twojego zakładu zależy także od tego, jak i jakie stawki wkalkulowałeś w inwestycję w zakład. Dystrybutor dopomoże ci w wyborze najtrafniejszej opcji finansowania twojego zakładu. 

Dobra umowa najmu to prawdopodobnie kolejny z istotnych kroków na drodze do zakupu sprzętu. Często mówi się, że okres działalności zakładu pralniczego wynosi tyle co umowa wynajmu. Zrozumienie tego może doprowadzić do stwierdzenia, że umowa najmu zakładu może być jednym z najistotniejszych dokumentów, jaki właściciel podpisze. A warunki tej umowy to bardzo istotny czynnik umożliwiający określenie czasu funkcjonowania zakładu.

Celem owocnych negocjacji najmu jest uzyskanie jak najkorzystniejszej umowy, z uwagi na to, że wynik końcowy tych negocjacji i następująca w efekcie nich umowa będzie miała bezpośredni wpływ na rentowność zakładu. Istotne jest, aby właściciel włączył się i brał czynny udział w negocjacjach najmu.

Okres najmu
Okres najmu to okres czasu, w którym obowiązuje umowa najmu. Celem właściciela zakładu pralniczego powinno być zawsze uzyskanie jak najdłuższego okresu podstawowego najmu.
Z uwagi na obecną sytuację ekonomiczną, finansowanie długoterminowe stało się raczej normą niż wyjątkiem. W wielu przypadkach, finansowanie na siedem i więcej lat jest zupełnie normalne w odniesieniu do normalnych zakupów nowego sprzętu lub zakupów kompletnego zakładu.

7. Profesjonalna instalacja

Profesjonalne wyposażenie pralnicze obecnie stosowanego rodzaju to nie produkt, który można po prostu przywieźć do zakładu ciężarówką, wyjąć z pudła, podłączyć, uruchomić i użytkować.

Sprzęt ten, w wielu przypadkach ważący tysiące kilogramów, musi być zdjęty z ciężarówki przez wykwalifikowanych i przeszkolonych ludzi, odpowiednio ustawiony na miejscu montażu, wypoziomowany, zamocowany do podłoża i podłączony do odpowiednich mediów. Kiedy już to się wykona, sprzęt należy przetestować, aby upewnić się, że wszystko jest tak, jak być powinno. 

Większość awarii i usterek sprzętu bierze się z niepoprawnego montażu. Urządzenia błędnie zamontowane będą miały problemy z drganiami, które mogą mieć wpływ na inne zjawiska, a także przedwczesne awarie łożysk i uszczelek.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie kwoty zaoszczędzone poprzez zakup bezpośrednio od producenta lub montaż samodzielny, lub zakup z innego źródła niż profesjonalny dystrybutor, zostaną wydane na naprawy spowodowane błędnym montażem.

8. Otwarcie i prowadzenie zakładu

Kiedy już zakład będzie gotowy, można zacząć organizować jego otwarcie. Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie uwagi do nowego zakładu pralniczego jest urządzenie wielkiego otwarcia. Od lat tę wypróbowaną metodę stosują firmy małe i duże, by przyciągnąć pierwszych klientów. Wielkie otwarcie nie musi być bardzo dużym wydarzeniem, chyba że tego chcemy, ale powinno być wydarzeniem tak czy inaczej.

Wielkie otwarcie daje także nowemu zakładowi pralniczego konieczne 'pchnięcie’ na początek. Proste otwarcie drzwi i powieszenie szyldu nie stanowią dostatecznej reklamy, której nowy zakład potrzebuje, by przyciągnąć potrzebnych klientów.

Po otwarciu, można zacząć prowadzić zakład. Rutynowani właściciele zakładów pralniczych wiedzą, że może to być sztuką powiązaną z procesem zbioru gotówki. Istnieje kilka tak zwanych 'niepisanych zasad’, których należy przestrzegać, aby uniknąć kradzieży, zniszczenia urządzeń do rozmieniania pieniędzy i pojemników na monety.

– zachowaj ostrożność przy odbiorze gotówki; zmieniaj zawsze czas, kiedy zbierasz gotówkę !
– zawsze chowaj i zamykaj w bezpiecznym miejscu klucze i kłódki

9. Konserwacja i stałe wsparcie

Aby twój zakład prosperował, same urządzenia pralnicze będą wymagały uwagi. Głównym aspektem jest tutaj utrzymanie gotowości do pracy i najwyższej wydajności urządzeń, aby klienci korzystali z zakładu. Szybkie naprawy i szybka konserwacja przyniosą pralni wyższe zyski. Aby zapewnić najwyższą sprawność twojemu wyposażeniu, i aby utrzymać satysfakcję klientów, sprzęt powinien być okresowo kontrolowany, aby upewnić się, że jest czysty, gotowy do pracy i bezpieczny dla użytkownika.

Dystrybutor i w tym zakresie powinien dostarczyć ci wiadomości dotyczących konserwacji twojego sprzętu pralniczego, i zapewnić ci wsparcie techniczne w przypadku awarii.

10. Zarządzanie zakładem

Kiedy już zakład będzie pracował, można zacząć nim zarządzać, aby zwiększyć zyski. Wachlarz dostępnych działań marketingowych jest prawie nieograniczony. Oto niektóre pomysły:

– reklama w prasie lokalnej
– promocje
– bezpośrednia korespondencja
– kupony promocyjne

Aby wybrać odpowiednie działania promocyjne, ważne jest, aby dowiedzieć się, kim są twoi klienci. Kiedy już będziesz mieć tę wiedzę, możesz skupić swoje działania na tych grupach docelowych. Jeśli pragniesz otrzymać więcej informacji na temat, jak założyć własny zakład pralniczy, skontaktuj się z nami.

0
    0
    Zobacz koszyk
    Pusty koszykPowrót do sklepu